ENERJİ TIBBI

Vücudumuzdaki her bir organ kendi enerjisiyle titreşir. Bu titreşim enerjisi toksinler, mikroorganizmalar vs. sonucu bozulduğunda organ fonksiyonlarını kaybetmeye başlar. Titreşim veya enerji tıbbı, hücresel düzeyde her organın kendi titreşim frekanslarını düzene koyarak çalışır. Böylece organ yenilenmeye ve iyileşmeye başlar.

Yeni Nesil Kuantum Biyorezonans Cihazı QUEST 9 vücudu yaklaşık 12000 farklı frekansta, bir anti-virüs programının bilgisayarı taradığı gibi tarar. Yeni Nesil Kuantum Biyorezonans Cihazı QUEST 9 saniyenin 1/1000'i hızında çalışır ve vücudun bu frekanslara verdiği cevapları alır, normal değerler ile karşılaştırır, yanıtlarını derecelendirir, akut ve kronik dengesizlikleri belirler. Bu aşamada hastaya sonuçlar hakkında bilgi verilir ve normal dışı frekansların dengelenmesi veya uyumlandırılması amacıyla enerjetik terapi uygulanır. Doğu ile batının felsefe ve tekniklerini birleştiren 72 modalitede 200'den fazla biyo-enformasyonel rezonans terapisi ile dünyanın en geniş kapsamlı sağlık paketidir.

Enerji tıbbı temelini homeopatiden alır ve tedavi amacı ile kişinin gereksinimleri doğrultusunda kullanılabilir. Fiziksel bedenimiz ile düşüncelerimiz, hislerimiz gibi psikolojik süreçlerimiz, meridyen teorisini temel alan enerji ifadeleridir. Vücut boyunca sürekli olarak akarak enerji taşıyan elektriksel yollar üzerindeki blokajlar ve dengesizlikler meridyen üzerinde bulunan organlarda hastalıklara neden olur.

Enerji tıbbı çok eskiye dayanan bir iyileşme tekniğidir. Bu teknik eski Çin, Hindistan ve Mısır'da başarılı bir şekilde uygulanmıştır. Enerji tıbbı biofeedback, biorezonans, refleksoloji, homeopati gibi tedavi modalitelerinde başarılı bir şekilde uygulanmaktadır.

İnsanların fiziksel, mental ve duygusal durumlarının bir enerji tarafından yönetildiği düşünülmektedir. Bu enerji şekillerinde bir bozukluk olduğunda ağrı ve hastalıklar ortaya çıkar. Kötü beslenme alışkanlıkları, duygusal problemler ve stres bu tür blokaj ve dengesizliklere neden olur.

Vücudumuzda yanlış giden şeylerin ilk belirtileri titreşimsel ve elektromanyetik hasar frekansları şeklinde ortaya çıkar. Frekans bozulmasını kimyasal değişiklikler takip eder ve bakteri, virüs, mantar  gibi patojenler ortaya çıkar. Henüz bir belirtinin olmaması sağlıklı olduğumuz anlamına gelmez.