BIOFEEDBACK HİÇ DUYDUNUZ MU?

Biofeedback (Biyo-Geri Bildirim) hiç duydunuz mu?

Hepimiz, hayatımızın birçok alanında Biofeedback (Biyo-Geri Bildirim) kullanıyorız. Örneğin, ağırlığımızı ölçmek için tartıya çıktığımızda veya termometreyle vücut sıcaklığımızı ölçtüğümüzde biyo-geri bildirimden yararlanıyorız. Biofeedback (Biyo-Geri Bildirim), çok uzun süredir tıbbın birçok alanında kullanılıyor. Hastanelerde EEG, ECG, EKG, Ultrasonun (tedavi ve tanı amaçlı) yanı sıra MRI ve CT taramaları kullanıyoruz. Hastanelerimizde 80 yılı aşkın süredir ağrı yönetimi ve stres azaltmada tanı ve tedavi amacıyla biyo-geri bildirim kullanılıyor. Peki Biofeedback (Biyo-Geri Bildirim) nedir? Kısaca, "yaşam" anlamına gelen "biyo" ve geri bildirim sözcüklerinden oluşan biyo-geri bildirim, "yaşamsal geri bildirim" demektir. Biofeedback (Biyo-Geri Bildirim), sağlığın, stresin ve yaşamın farklı parametrelerini ölçebilen bir araçtır. Yeni Nesil Kuantum Biofeedback QUEST 9 cihazı, mevcut Biofeedback (Biyo-Geri Bildirim)'in en gelişmiş biçimidir. Yeni Nesil Kuantum Biofeedback QUEST 9 cihazını kullanarak 11.000 üzerinde farklı voltametrik imzaya verilen tepkiyi ölçebiliriz, bu da sağlık ve afiyetimizi etkileyebilen stres etkenlerini gösterebilir.

Stres nedir ve sağlığımızı nasıl etkiler?

Vücudun optimum sağlıklı seviyede çalışmasını engelleyen her şey strestir. Amerikan Tıp Derneği, tüm hastalıkların %80'inin strese bağlı olduğunu kabul etmektedir. Vücut, beslenme bozukluğu ve mantar, parazit, bakteri, fiziksel toksin (yani endüstriyel toksinler, çevresel toksinler, ağır metaller vb.) kaynaklı zehirlenmenin yanında, müdahale edilmeyen zihinsel/duygusal stres ile yüklendiğinde zayıflar. Bu "Stres Etkenleri" sağlık sorunlarımızın temel nedenidir. Stres durumunda, vücudun semptomları düzenlemek ve yönetmek için yaşamsal enerjiyi dağıtması gerekir. Bu etkenlerden kaynaklanan stres biriktikçe, vücut bitkinleşir, halsizleşir ve hastalıklar görülür.

YENİ NESİL KUANTUM BIOFEEDBACK QUEST 9 cihazı daha sağlıklı olmamız konusunda nasıl yardımcı olabilir?

Vücuttaki stresi anlamak, optimum sağlık ve zindeliğin anahtarıdır. Vücutta neler olup bittiğini ve vücudumuzdaki semptomların neden görüldüğünü daha iyi anlayabilirsek, vücudun ihtiyaçlarını çok yönlü olarak ele alabilir ve sağlığımızın sorumluluğunu tam olarak üstlenebiliriz. Sağlık bir seçimdir!! Sağlıklı/daha sağlıklı olmaya karar verdiğinizde, bir QUEST 9 stres uzmanı ile çalışarak yaşam tarzı ve beslenme düzeniniz ile ilgili hangi değişiklikleri yapabileceğinizi daha iyi anlayabilirsiniz. Yeni Nesil Kuantum Biofeedback QUEST 9 cihazı ayrıca, mevcut en etkili stres azaltıcı terapisiile yolculuğunuzda size destek olabilir.

Yeni Nesil Biofeedback QUEST 9 cihazıyla terapi vücudumu iyileştirebilir mi?

QUEST 9 vücudu iyileştirmez! Vücudu iyileştiren tek şey, vücudun kendisidir! Bu cümle, Batı tıbbı dahil, tıbbın her alanında geçerlidir. Batı tıbbı, travma tıbbıdır. Doktorlar hayatımızı kurtarabilir ve genellikle bize rahatsızlık veren semptomları bastırmaya yardımcı olur. Ancak, vücudun iyileşmesine yardımcı olmaya gelince, çoğumuz tıbbın çok sınırlı olduğunu fark etmişizdir. Bu nedenle, iyileşme ihtiyaçlarımıza çözüm olarak Çin tıbbına ve diğer doğal tedavi yöntemlerine yöneliriz. QUEST 9 terapisinde, hem Doğu hem de Batı tıbbının ilkeleri uygulanır. QUEST 9 Biofeedback (Biyo-Geri Bildirim) sisteminde, stresi azaltarak vücudu destekleyebilecek 90'dan fazla elektrik/enerji terapisi bulunmaktadır. Stresin azaltılması, vücudun doğal olarak tasarlandığı şekilde çalışmasına, yani kendini iyileştirmesine yardımcı olabilir! Bir yeriniz kesildiğinde, yaranın iyileşmesi için her zaman dikiş atılması mı gerekir? Elbette hayır! Vücut kendi kendine iyileşebilir. Bir kemiğiniz kırıldığında, vücudunuzu alçı mı iyileştirir? Hayır, alçı yalnızca kemiğinizin düzgün şekilde iyileşmesini destekler.

Vücut kendini iyileştirebiliyorsa neden hasta oluyoruz?

Cevabı basit. Vücudun iyileşmek için enerjiye ihtiyacı vardır. Vücudun tüm enerji kaynakları, biriktirdiğimiz tüm farklı "stres" türleri nedeniyle vücudun "stresini" yönetmekten dolayı sürekli tükeniyorsa, vücutta genellikle iyileşmek için gereken enerji bulunmaz. Amerikan Tıp Derneği'nin bu konunun farkında olduğunu ve tüm hastalıkların %80'inin stresten kaynaklandığını kabul ettiğini biliyoruz. Yeni Nesil Kuantum QUEST 9 Biofeedback (biyo-geri bildirim) sistemi, stresin azaltılmasını destekleyebilir ve vücudun doğal iyileşme yeteneğini kolaylaştırabilir.